با ما تماس بگیرید

سامانۀ آموزش مجازی آکادمی هوش مالی

آموزش سواد مالی به کودکان؛ «بچه‌های دهکده»

مدت دوره
18 ساعت
تعداد جلسات
12 جلسه
تعداد فصل‌ها
24 فصل
 
بسته است

توضیحات دوره

چه وضع مالی خوبی داشته باشیم و چه سختی‌های روزگار گره بر پیشانی‌مان انداخته باشد، دل‌مان می‌خواهد فرزندان‌مان آیندۀ خوبی داشته باشند. این آینده بیش از آنکه در گرو مال و منال باشد، وابسته به مهارت‌های آن‌ها در مدیریت بعد مالی زندگی و ایستادن روی پای خودشان است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد بیشترین تأثیر در شکل‌گیری رفتارها و نگرش‌های مالی افراد، در محیط خانه است. پس این دو موضوع، اهمیت یادگیری سواد مالی خود و فرزندان‌مان را دوچندان  می‌کند. بهترین زمان برای آموزش سواد مالی، سنین کودکی است. شروع این آموزش‌ها از کودکی از آن جهت مهم است که عادت‌های درست مالی از ابتدا طبق قاعده در آن‌ها شکل می‌گیرد.. 

دورۀ آموزشی «بچه‌های دهکده» دورۀ سواد مالی ویژه کودکان 8 تا 12ساله است تا از طریق پویانمایی و انجام تمرین‌های مهارتی ساده، مفاهیم مناسب سن خود را آموزش ببینند. این دوره به بهبود رفتارهای مالی آن‌ها، افزایش اعتمادبه نفس و مسئولیت‌پذیری آن‌ها کمک کرده و منجر به شکل‌گیری عادت‌های صحیح مالی آن‌ها شود.  

این دوره شامل 24 درس است که  در 12 جلسه به صورت آنلاین برگزار می‌شود. هر درس دارای یک پویانمایی آموزشی هفت‌دقیقه‎‌ای و مجموعه‌ای از فعالیت‌های متنوع است. دانش‌آموزان پس از دیدن ویدئوی آموزشی هر درس، در  کتاب کار خود و در بخش «اتاق فرار» به شش پرسش مطرح‌شده از ویدئو پاسخ می‌دهند، در «چرخ و فلک» یک دور مفاهیم کلیدی را مرور می‌کنند، در «سرزمین عجایب» دانستنی‌‌ها و داستان‌هایی مرتبط با هر درس را می‌خوانند و در «ستاره شو» فعالیتی ویژه را تمرین می‌کنند.

ثبت‌نام دورۀ جدید: بهار 1402

جلسات دوره

ستاره شو درس دو
ستاره شو درس سه
ستاره شو درس چهار
ستاره شو درس پنج
ستاره شو درس ششم
ستاره شو درس هفتم
ستاره شو درس هشتم
ستاره شو درس نهم
ستاره شو درس دهم
ستاره شو درس یازدهم
ستاره شو درس دوازدهم
اساتید دوره
توجه: استادی برای این درس ثبت نشده است.

نظرات

captcha code

سارا مهدی نژاد - 1401-10-24 19:11:48

خیلی خوب بودن فیلم‌ها.

زهره اصغرپوران - 1401-10-03 14:33:03

فیلم ها بسیار خوب وآموزنده بود موضوعات مطرح شده چون در غالب اتفاقات روزمره برای بچه ها بود می توانست یادگیری مفاهیم را ساده تر کند .